Apel policji

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

W ostatnim czasie odnotowuje się szereg oszustw dokonywanych na szkodę osób starszych, głównie zamieszkałych samotnie. Mechanizm działania przestępców jest bardzo podobny. W większości przypadków sprawcy podają się za członków rodzin bądź przedstawicieli rozmaitych instytucji np. państwowych, społecznych czy też pomocowych.

Komenda Miejska Policji w Białymstoku, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców miasta oraz powiatu białostockiego, podejmuje szereg działań mających na celu minimalizację przedmiotowego zagrożenia, m.in. polegających na cyklicznym zamieszczaniu porad na stronie internetowej, uaktywnieniu współpracy poszczególnych służb w zakresie przeciwdziałania wyżej wymienionym kategoriom przestępczości.

W powyższym procesie nieocenione jest inicjowanie grup samopomocy (czujności) sąsiedzkiej w celu przeciwdziałania wyłudzeniom i oszustwom, a szczególnie tzw. „oszustwom na wnuka”.

Prosimy szczególnie osoby starsze, o zapoznanie się z tematycznymi ulotkami i plakatami kolportowanymi na osiedlu SM „PIASKI” oraz poradami na stronie internetowej KM Policji w Białymstoku, w celu nauczenia się unikania zagrożeń pochodzących od naciągaczy i oszustów.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.